Studenti SOŠ a SOU ve Vrchlabí navštívili Tréninkové centrum převodovek DQ 200

Studenti SOŠ a SOU ve Vrchlabí navštívili Tréninkové centrum převodovek DQ 200

V posledním týdnu před letními prázdninami si osm studentů oborů Strojní zámečník a Mechanik strojů a zařízení SOŠ a SOU Vrchlabí vyzkoušelo, jak těžké je projít základním školením pro montáž a obrábění ve výrobě převodovek DQ 200. V moderním tréninkovém centru si po krátké teoretické průpravě vyzkoušeli činnosti spojené s rozpoznáváním a montáží komponentů převodovek v předepsaných časových limitech. Na dalších pracovištích si dále procvičili měření hřídelů a ozubených kol.

            Podle trenéra Aleše Bienstocka i podle pedagogického doprovodu obstáli na výbornou.  „Je vidět, že kluci mají základní zkušenost například s měřením a že tu většinu věcí neslyší poprvé. A jsou moc šikovní,“ potvrzuje Bienstock.

Studenti sami možnost projít si tréninkem ocenili, a to i přesto, že tak přišli o školní výlet. „Určitě si dovedeme představit, že by nás taková práce bavila. Asi by se ale činnosti musely trochu střídat, aby to nebyla úplná nuda,“ shodují se Honza, Ríša, Dominik a Dan.

Nutno dodat, že studenti SOŠ a SOU ve Vrchlabí ale nouzi o uplatnění nemají. Už při studiu si je většinou rozeberou místní firmy. Zrovna tito studenti druhého ročníku budou na brigádách trávit i letní prázdniny. Na podzim se ale rádi přijdou podívat i přímo do výroby převodovek DQ 200.

Dopoledne v tréninkovém centru ocenil i zástupce ředitele SOŠ a SOU Vrchlabí Vojtěch Matouš: „Určitě je to tu pro nás inspirace jak obohatit odborný výcvik ve školních dílnách. V teoretické výuce zařazujeme informace o výrobě a výrobcích významných  vrchlabských strojírenských firem a taková návštěva je ideální doplnění výuky.“

Partneři

ŠKODA AUTO Skiareál Bubákov Skiareál Špindlerův Mlýn TopKarMoto

Kontakt

Střední škola strojírenská a elektrotechnická
se sídlem v Nové Pace

Krkonošská 265, 543 11 Vrchlabí
Tel., fax 499 421 195
E-mail: sssenp@sssenp.cz