Exkurze žáků SOŠ a SOU Vrchlabí v závodě ŠKODA AUTO ve Vrchlabí

V rámci rozvíjející se spolupráce naší školy se společností ŠKODA AUTO a.s. proběhla 10. 10. 2016 exkurze studentů oboru Mechanik strojů a zařízení ve výrobním závodě ve Vrchlabí. Exkurze nepřímo navázala na červnové školení žáků v tréninkovém centru výroby převodovek DQ 200. Průběh měl aktivní formu plnou otázek, diskuzí a odpovědí díky tomu , že průvodce Ing. Jiří Severýn byl dlouholetým učitelem na naší škole a ihned s žáky navázal přátelský vztah. Žáci se seznámili nejen s postupem výroby převodovky, ale také s moderními technologiemi používanými při její výrobě           (obrábění bez chladící kapaliny, vakuové kalení, automatické rovnání hřídelů atd.).Exkurze byla velkým přínosem nejen pro žáky , ale i učitele, aby si uvědomili důležitost propojení teoretické výuky s moderní  praxí při přípravě žáků na jejich profesní život.

Partneři

ŠKODA AUTO Skiareál Bubákov Skiareál Špindlerův Mlýn TopKarMoto

Kontakt

Střední škola strojírenská a elektrotechnická
se sídlem v Nové Pace

Krkonošská 265, 543 11 Vrchlabí
Tel., fax 499 421 195
E-mail: sssenp@sssenp.cz