Smutná zpráva

29. ledna 2018

Život školy zrovna tak jako život lidí, provázejí zásadní rozhodnutí. Dobrá i špatná. Snad nejhorší rozhodnutí za poslední desítky let pro naši školu – SOŠ a SOU Vrchlabí – ale i pro žáky vycházejících ročníků a jejich rodiče z Vrchlabí a okolí a v důsledku i zaměstnavatele v gastronomii a obchodu centrálních Krkonoš učinilo 24 zastupitelů krajského zastupitelstva 4. prosince loňského roku, když na návrh radní pro školství, paní Mgr. Martiny Berdychové, hlasovali pro splynutí naší školy s Integrovanou střední školou v Nové Pace. Je mi moc líto, ale při jednání krajského zastupitelstva se nás nezastal ani náš pan starosta. Důsledkem tohoto rozhodnutí je skutečnost, že se budoucí spojená škola bude profilovat jako strojní a elektrotechnická a naše obory služeb – kuchař, číšník a asistent obchodu jdou po 21 letech existence do útlumu a za dva roky ve Vrchlabí skončí. Na pokrytí potřeby zaměstnavatelů v gastronomii kraji stačí tři školy.  Ta nejbližší bude SŠGS v Nové Pace.

Omlouváme se všem z vás, kterým jsme při náborech žáků do naší školy nabízeli obory služeb kuchař, číšník nebo asistent prodeje, v době náborů na ZŠ jsme neměli validní informace o záměru kraje odebrat naší škole v rámci optimalizace obory služeb. Rozhodnutí Rady Královéhradeckého kraje padlo 8. ledna a první písemnou informaci o redukci oborů jsme obdrželi datovou schránkou 25. ledna 2018.

Do prvního ročníku s nástupem od září 2018 už nelze případné uchazeče v oborech kuchař, číšník a asistent obchodu přijímat, současní žáci zapsaní v těchto oborech dojdou ve vrchlabské škole ke zkouškám.

 

Mgr. Václav Volejník, v.r.

ředitel školy

 

Partneři

ŠKODA AUTO Skiareál Bubákov Skiareál Špindlerův Mlýn TopKarMoto

Kontakt

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Vrchlabí, Krkonošská 265

Krkonošská 265, 543 11 Vrchlabí
Tel., fax 499 421 195
E-mail: vrchlabi@sossou.cz